CC2400RSUR
Contact Now
CC2400RSUR
Category : RF and Wireless RF Transceiver ICs
Digi-Key Programmable : Not Verified
Serial Interfaces : SPI
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : -
Package / Case : 48-VFQFN Exposed Pad
Type : TxRx Only
Current - Transmitting : 11mA ~ 19mA
Current - Receiving : 24mA
Modulation : FSK, GFSK
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT)
RF Family/Standard : General ISM > 1GHz
Data Rate (Max) : 1Mbps
Product Status : Not For New Designs
Protocol : -
Mounting Type : Surface Mount
Series : -
Sensitivity : -101dBm
Supplier Device Package : 48-QFN (7x7)
Mfr : Texas Instruments
Frequency : 2.4GHz
Voltage - Supply : 1.6V ~ 2V
Power - Output : 0dBm
Base Product Number : CC2400
Description : IC RF TXRX ISM>1GHZ 48QFN
Model Number : CC2400RSUR
Contact Now
IC RF TxRx Only General ISM > 1GHz 2.4GHz 48-VFQFN Exposed Pad