MG300HF12TLC2
Contact Now
MG300HF12TLC2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 300 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.2V @ 15V, 300A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : -
Mfr : Yangjie Technology
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : Trench
Power - Max : 1700 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 18.4 nF @ 25 V
Configuration : Single Switch
NTC Thermistor : No
Description : Transistors - IGBTs - Modules C2
Contact Now
IGBT Module Trench Single Switch 1200 V 300 A 1700 W Chassis Mount