FS3L30R07W2H3FB11BPSA2
Contact Now
FS3L30R07W2H3FB11BPSA2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 30 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : EasyPACK™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.9V @ 15V, 30A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 650 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 20 mW
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 1.65 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : FS3L30
Description : IGBT MOD 650V 30A 20MW
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 650 V 30 A 20 mW Chassis Mount Module